pepper
14 آذر 1401 - 17:20

وضعیت بازار نشر در برابر فراخوان‌ شبکه‌های ضدانقلاب برای اعتصاب

با توجه به فراخوان‌ ضدانقلاب برای ادامه اغتشاشات در روزهای آینده برخی از کتاب‌فروشان و ناشران از برگزاری طرح‌های تخفیفی خبر دادند.

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس، با توجه به فراخوانی که از روزها قبل و با تبلیغات حداکثری توسط شبکه‌های ضدانقلاب و معاندین انجام شده بود تا از کسبه و بازاریان دعوت شود که در روزهای ۱۴، ۱۵ و ۱۶ آذرماه با تعطیل کردن و بستن فروشگاه‌ها و مغازه‌های خود اعتصاباتی نمایشی را شکل دهند.

اعتصاباتی که در گذشته با همراهی نکردن مردم و بازاریان شکست خورد و عناصر ضدانقلاب تلاش کردند تا با تهدید و ارعاب کسبه اعتصاباتی تصنعی را شکل دهند، اما گزارشات میدانی خبرنگار کتاب فارس حاکی است باز هم علی رغم تبلیغات گسترده برای اعتصاب در روزهای ۱۴، ۱۵ و ۱۶ آذرماه اهالی کتاب و فرهنگ دست رد به سینه معاندان و ضدانقلاب زدند و به طور معمول به کسب و کار خویش مشغول هستند.

خبرنگار کتاب و ادبیات فارس با حضور در راسته انقلاب و کریمخان زند، شاهد باز بودن کتابفروشی‌ها بود که مانند روزهای گذشته به فعالیت‌های خود ادامه می‌دادند.

البته برخی از ناشران چون چاپ و نشر بین‌الملل، حماسه یاران، نشر ۲۷ بعثت، صاد و پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی و کتابفروشانی مثل مجموعه کتابشهر و کتابفروشی‌هایی که در نقاط مختلف کشور فعالیت دارند چون پاتوق کتاب سبزوار و فروشگاه مجازی نیوار نیز به مناسبت روز دانشجو و مقابله با این فراخوان طرح‌های تخفیف سراسری را برگزار کرده‌اند.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 898418