pepper
02 بهمن 1401 - 10:41

اتحادیه فوتبال نپال: سوء‌استفاده‌ای از بلیت‌های جام جهانی صورت نگرفته است

اتحادیه فوتبال نپال ادعای واگذاری بلیت به افرادی در کنفدراسیون فوتبال آسیا را رد و اعلام کرد سوء‌استفاده‌ای از بلیت‌های جام جهانی صورت نگرفته است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، اتحادیه فوتبال نپال در واکنش به اتهاماتی که روزنامه «کاتماندو پست» این کشور درباره خرید بلیت‌های جام جهانی 2022 قطر وارد کرده، اعلام کرد هیچ بلیت این رقابت‌ها را به فردی از کنفدراسیون فوتبال آسیا از جمله وحید کردانی واگذار نکرده است.

این روزنامه نپالی نوشته بود: «طبق مستنداتی که به دست آورده‌ایم، 290 بلیت جام جهانی 2022 قطر توسط فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) به اتحادیه فوتبال نپال (ANFA) به عنوان سهمیه کشورهای راه نیافته به جام جهانی تعلق گرفته بود، اما مسئولان این فدراسیون به جای توزیع عادلانه این بلیت‌ها بین شهروندان عادی، 75 بلیت از سهمیه دریافتی را به عنوان جبران لطفی که کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) در فرآیند خرید بلیت در حق آنها کردند، در اختیار کارکنان این کنفدراسیون قرار دادند».  

در ادامه این گزارش، فردی که نخواسته نامش فاش شود، مدعی شده که «وحید کردانی معاون ایرانی دبیرکل AFC از جمله افرادی بوده که اتحادیه فوتبال نپال به او بلیت داده است». این روزنامه نپالی بر اساس یکی از اسنادی که در اختیار دارد، نوشته که «یکی از اعضای اتحادیه فوتبال نپال در پیامی ضمن قدردانی از وحید کردانی بابت کمک به خرید فرآیند بلیت جام جهانی از او می‌پرسد به چند بلیت نیاز دارد و در ادامه می‌گوید در صورت نیاز می‌تواند تقاضای بلیت‌های بیشتری برای کردانی کند».

اتحادیه فوتبال نپال به دلیل محدودیت‌های ارزی در این کشور، در آن مقطع قادر به پرداخت هزینه 116,922.96 دلاری (425.600.00 ریال قطر) خرید سهمیه خود برای بلیت‌های جام جهانی 2022 نبوده، درست همان مشکلی که برای خرید سهمیه‌ خود برای بلیت‌های جام جهانی 2018 روسیه داشت. به همین دلیل با ارسال نامه‌ای از AFC خواست در صورت امکان از جانب این فدراسیون هزینه خرید بلیت‌ها پرداخت شود تا آنها در ادامه با مساعد شدن شرایط مبلغ مورد نظر را به AFC بازگرداندند.

در بیانیه رسمی فدراسیون فوتبال نپال آمده است: «خبر منتشر شده در "کاتماندو پست" با عنوان "ANFA از بلیت‌های جام جهانی قطر سوء‌استفاده کرد" به تاریخ 21 ژانویه 2023 توجه اتحادیه فوتبال نپال را به خود جلب کرد و مایلیم تأیید کنیم که هیچ سوء‌استفاده‌ای از بلیت‌های جام جهانی توسط این فدراسیون صورت نگرفته است. ANFA به دلیل محدودیت‌های ارزی در نپال از AFC برای کمک به این فدراسیون برای تأمین بلیت‌های جام جهانی از طرف ANFA درخواست کمک کرده بود و بلیت‌ها در سطح سازمان خریداری و توزیع شد. فرآیند خرید شفاف بود و طبق ادعای این روزنامه هیچ معامله انفرادی برای انگیزه‌های شخصی وجود نداشته است. اتحادیه فوتبال نپال مایل است از کنفدراسیون فوتبال آسیا برای حمایت مستمرش از سال 2018 در تأمین بلیت‌های جام جهانی از جانب نپال تشکر کند».

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 989967