pepper
27 اسفند 1401 - 23:16

افزایش ۷۰ درصدی پرداخت تسهیلات برای حمایت از تولید در اردبیل

اردبیل- استاندار اردبیل گفت: در سال جاری پرداخت تسهیلات بانکی برای حمایت از تولید و بخش صنعت استان اردبیل ۷۰ درصد افزایش یافته است.

به گزارش خبرنگار مهر، سیدحامد عاملی شامگاه شنبه در جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی در اردبیل اظهار کرد: پرداخت تسهیلات در کنار سایر حمایت‌ها و تدارک زیرساخت‌ها به رونق اقتصادی استان و ایجاد فرصت‌های اشتغال کمک کرده تا ما شرایط بهتری را در پشتیبانی از فعالان حوزه اقتصادی شاهد باشیم.

وی خاطرنشان کرد: بیش از ۵ همت تسهیلات در حوزه صنعت استان پرداخت شده که انتظار می‌رود در سال آینده روند بهتر و تسهیل شرایط را در حمایت از تولید و ایجاد فرصت‌های اشتغال شاهد باشیم.

استاندار اردبیل ادامه داد: در آخرین جلسه دولت و بخش خصوصی موانع کسب و کار و ضرورت رفع مشکلات و دغدغه‌های سرمایه گذاران مطرح شد تا با هماهنگی بیشتر شاهد ارتقای وضعیت اقتصادی استان باشیم.

عاملی بیان کرد: به همت امور اقتصادی و دارایی و بخش خصوصی ۵۴ مورد قوانین مخل و مزاحم تولید شناسایی و احصاء شده بود که ۳۴ مورد آنها موانع استانی بوده که نسبت به حل و فصل آنها اقدام شده است.

وی گفت: ۲۰ مورد از این موانع برای گره گشایی به مسئولان کشوری به ویژه هیئت مقررات زدایی ارجاع شده که در ۵ مورد جواب مثبت گرفته‌ایم.

استاندار اردبیل اصلاح این مقررات را به نفع تولید و حمایت از سرمایه گذاری دانست و تصریح کرد: به همت مرکز خدمات سرمایه گذاری در یک سال اخیر سه مورد سرمایه گذار خارجی به استان جذب شده که مجموعه سرمایه گذاری آنها ۵۵ میلیون دلار بوده است.

عاملی افزود: در سال آینده در کنار تحقق برنامه توسعه اقتصادی استان و حمایت از بخش صنعت سعی خواهیم کرد تا از سرمایه گذاران داخلی و خارجی حمایت همه جانبه را انجام دهیم.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1099554